Vintage Style - Mercedes 190SL


Tęskniłyśmy za wpisami z zabytkowymi autami i wszystko wskazuje a to, że takich modowo - motoryzacyjnych wpisów będzie pojawiać się więcej.
Ostatni wyjazd do Warszawy owocował nowym projektem, w którym miałyśmy okazję uczestniczyć i sesją zdjęciową z Mercedesem 190SL.

Mercedes 190 SL po raz pierwszy pokazany został jako prototyp w 1954 roku na New York Auto Show, a do produkcji wdrożony został w maju 1955 roku.
Dziś jest cenionym autem klasycznym, którego notowania wciąż rosną pośród koneserów aut zabytkowych.


Auto stało się marzeniem swoich czasów, czasów powojennego rozwoju gospodarczego i rosnącej popularności samochodu jako indywidualnego środka transportu. Nigdy wcześniej tylu ludzi nie mogło sobie pozwolić na zakup własnego samochodu.
Debiut 190 SL miał miejsce we właściwym czasie. Dwuosobowy kabriolet ustanowił nowe standardy komfortowego podróżowania z domieszką sportowego szyku i odświeżył ideę "gran turismo" - wielkiej turystyki. Auto jako pierwsze łączyło przyjemność jazdy pod gołym niebem, najwyższą jakość oraz praktyczność.


Na spotkanie pełne pasji i powiewu vintage wybrałyśmy stylizacje w stylu retro. Bardzo dobrze czujemy się w taki wydaniu nie tylko podczas tego typu wydarzeń, ale również na co dzień. Sukienki w groszki królują w naszej szafie od dawna. Połączyłyśmy je z nowymi płaszczami typu trencz, które świetnie się sprawdzają do jesiennych stylizacji.


Looks by bonprix.pl
Kamila: Trencz - [link]
Monika: Trencz - [link]

libelula

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

2 komentarze: