Bye Bye Summer!


W tym roku lato postanowiłyśmy pożegnać nad naszym pięknym Bałtykiem. Udałyśmy się do Sopotu, aby przypomnieć sobie, że niecałe 4 godziny jazdy pociągiem dzielą nas od nadmorskiego raju. Pogoda nie odbiegała wcale od tej wakacyjnej, a druga połowa września oznaczała zdecydowanie mniejszą ilość turystów. Miękki piasek pod nogami, promienie słońca na twarzy i szum morza w tle... cudowniej być nie mogło!

Tuż obok naszego apartamentu znajdował się uroczy śniadaniowo - lunchowy sklepik, w którym co dzień zaopatrywałyśmy się w kanapki, sałatki, świeże soki, kawę oczywiście na wynos i dajemy słowo, że dawno tak nic nie smakowało jak sałatka popijana sokiem z jagód przy brzegu morza.


Droga na plażę prowadziła przez główną ulicę kurortu - Monte Casino, gdzie przyglądać się mogłyśmy budzącym się do życia kawiarenkom i restauracjom i turystom, którzy leniwie rozpoczynali dzień przy pierwszej kawie i udających się kolejno w tym samym co wszyscy kierunku - w stronę morza.


Zarówno po prawej jak i po lewej stronie od sopockiego mola czekają na nas najpiękniejsze na świecie plaże - szerokie, piaszczyste, mieniące się w słońcu białymi kryształkami.
Pogoda bliska 30 stopni na 2 dni przed przywitaniem jesieni była wymarzoną i sprawiła, że poczułyśmy się jak w którymś ze śródziemnomorskich kurortów.

Na lampkę wina musującego wybrałyśmy w morskim stylu restaurację White Marlin. Jasne i białe wnętrze z nadmorskimi akcentami idealnie wpisuje się w otoczenie i wakacyjny klimat. Stoliki na zewnątrz z widokiem na plażę to raj na ziemi!Najpiękniej jednak tuż przy samym brzegu, mocząc nogi w wodzie, słuchając szumu morza z najbliższego dystansu, całe w piasku, posklejanymi włosami i klejącym się od olejku skóry. Ale nie szkodzi, to są własnie najcudowniejsze uroki pobytu nad morzem!


libelula

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz