North Sardinia Photodiary


"Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki" Martyna Wojciechowska


Cudownie jest poznawać nowe obszary i przenosić się do magicznych miejsc, które są oddalone są od nas o kilka marzeń, pomysłów i chęci. Tym razem nasze marzenia skierowały się w kierunku ...Sardynii. Na pierwszą wyprawę na tę szmaragdową wyspę, wybrałyśmy jej północną część i wybrzeże Costa Smeralda.
Wyspa słynie z długowieczności mieszkańców. A wszystko za sprawą łagodnego, śródziemnomorskiego klimatu, który gwarantuje 300 dni słonecznych w roku, a termometry nigdy nie schodzę poniżej 10 stopni C. Mówi się, że sekret tak długiego życia wynika również z mocnych, wysokoprocentowych win , które są sardyńskim specjałem. Wśród wielu miejscowych panuje przekonanie, że życie na Sardynii zapewnia szczęście i chroni przed depresją. Postanowiłyśmy to sprawdzić! 

Jakże przyjemne były nasze poranne włoskie kawy w portowym miasteczku Porto Rotondo.

Jednym z piekniejszych miejsc naszej podrózy okazała się malownicza wioska położona w górach San Pantaleo. Więcej zdjęć z tej górskiej wioski zobaczyć możecie w naszych poprzednich wpisach - TUTAJ i TUTAJ.


Miejsce: Północna Sardynia, Olbia

Śledźcie nas i nasze podróże na Instagramie: monikalibelulakamilalibelula

libelula

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz