Óbidos by Night


 Óbidos jest niewielkim miasteczkiem w Portugalii, do którego wybraliśmy się na późnowieczorny spacer. Zauroczyło nas od pierwszego kroku po przekroczeniu murów. Pełno w nich uliczek skąpanych w kwiatach, restauracji i małych lokalnych sklepików. Niewiele jest miejsc na świecie gdzie można poczuć magię...tutaj możną było ją odczuć.
Co roku na początku marca odbywa się tutaj Festiwal Czekolady, na którzy zjeżdżają się profesjonalni cukiernicy z całego świata. Można się wtedy napić tradycyjnej wiśniowej nalewki serwowanej w małych kieliszkach z czekolady, której i my miałyśmy okazję się napić. Pyszna nalewka znana jest pod nazwą ginjinha i uchodzi za najsławniejszy wyrób Óbidos.
Chciałybyśmy tam powrócić i móc zobaczyć to malownicze z białymi domkami z niebieskimi i żółtymi wykończeniami podczas dnia.
Dajcie znać jak Wam się podoba miasteczko Óbidos nocą.


Miejsce: Óbidos, Portugalia

libelula

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

2 komentarze: