Białe miasteczko - Binibeca


Porządkując zdjęcia z czerwcowych wakacji na Minorce, postanowiłam zrobić osobny wpis z miasteczka, które zauroczyło mnie najbardziej spośród wszystkich widzianych na tej hiszpańskiej wyspie. Zapraszam Was na spacer po Binibece!

Binibeca jest prześliczną małą miejscowością położoną nad piękną skalistą zatoką, która niegdyś była osadą rybaków. Wszystkie domki w wiosce są w śnieżnobiałym kolorze, co stanowi cudowny efekt wizualny. Dodam, że prawie cała zabudowa na wyspie, jest właśnie w kolorze białym. Binibeca zachwyciła jednak tym, że zbudowana została w bardzo charakterystyczny sposób - bardzo blisko siebie,prawie jeden przy drugim, połączone labiryntem i małymi tunelami wąskich przejść.
Gdzieniegdzie można zobaczyć suszące się w słońcu rozłożone sieci rybackie. Po mieście można swobodnie chodzić, wchodzić między domki, tarasy, na schody, jednak pamiętać przy tym wszystkim należy, że tam mieszkają ludzie. Zresztą którzy sami proszę o zachowanie ciszy wywieszając na ścianach swoich domów tabliczki z napisem "se ruega silencio".
Zobaczcie sami zdjęcia i oceńcie, czy rzeczywiście warto tam pojechać. Mnie zauroczyło, jak dawno nic...


libelula

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

10 komentarzy:

 1. wow! wspaniałe zdjęcia w pięknym miejscu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapiera dech w piersiach...
  K.

  OdpowiedzUsuń
 3. Można się zakochać w takich miejscach. Zupełnie magicznie.
  Ilona

  OdpowiedzUsuń
 4. WOW ale perełka!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. właśnie się wybieram na Minorkę i zachęcona przez Ciebie na pewno i tam dotrę:)

  OdpowiedzUsuń